Sosiaalisen median markkinointiraportti Nürnberg

Älykkäät sosiaalisen median kampanjat myyvät uusia tuotteita tai palveluita paljon tehokkaammin ja paljon pienemmällä tuhlauksella, kun ne kohdennetaan kohderyhmälle. Sosiaaliset verkostot tekevät yhteydenpidosta ystäviemme kanssa niin helppoa.

Sosiaalisen median markkinointi: Lisää brändifaneja välittömästi yhteisöllesi

Siksi sosiaalisen median markkinointi on yrityksille välttämätön väline älykkääseen ja kohdennettuun digitaaliseen markkinointiin. Digitaalinen markkinointi on nykyään yksi kaikkien markkinointiosastojen vakiovälineistä. Olemme toteuttaneet sosiaalisen median kampanjoita asiakkaille Hampurista, Kölnistä, Hannoverista ja Münchenistä asiakkaiden ja yritysten kanssa. on tullut tavalliseksi lukuisille mainostoimistoille, että sosiaalisen median osuus kampanjabudjetista on suuri. Sosiaalisen median markkinointi tarjoaa yrityksellesi hyvin kohdennettuja lähestymistapoja, tehokasta viestintää yhteisöissä sekä tarkasti määriteltyjä ja kohdennettuja kampanjoita. Luotamme virusperäiseen, laajalle levinneeseen mediaan. Olemme aina yhteyshenkilösi markkinoinnissa. Tiedämme, että yrityksellesi on tärkeää tutustua kilpailijoihin ja potentiaalisiin asiakkaisiin, tarkkailla heitä, määritellä heidät entistä paremmin ja kehittää heitä jatkuvasti. Instagram, Whatsapp tai jopa Twitter, toimistomme konsultit järjestävät fanisivusi uusilla sosiaalisen median ideoilla. Henkilökohtaisen verkostomme ammattilaisten kanssa verkkoyhteisöjen kaikki merkitykselliset markkinointipäätökset. tehokas viestintä yhteisön kanssa Lisää voittoa Berliinin digitaalisilla markkinoilla yrityksellesi juuri nyt! Instagram-toimisto kansallisia ja kansainvälisiä mediahankkeita varten. Saksan kansalaisten yleinen mediankäyttö osoittaa: ARD:n / ZDF:n vuoden 2014 verkkotutkimuksen mukaan 60 miljoonaa saksalaista liikkuu maailmanlaajuisessa internetissä. Markkinointi verkossa on erittäin nopeine prosesseineen kiinteä osa projektipäälliköiden mediakokonaisuutta. Yksi kolmesta saksalaisesta on aktiivinen pelkästään suurimmassa sosiaalisessa verkostossa Facebookissa. Potentiaaliset asiakkaat, jotka voit tavoittaa erittäin tarkasti. Sosiaalisen median johtajamme ovat neuvoneet monia pieniä ja keskisuuria yrityksiä ja toteuttaneet lukuisia kanavia. Social Media Onen, sosiaalisen median hallinnan ammattilaisten, avulla tiimisi voi olla varma, että se tavoittaa aina parhaat käyttäjät. Kerro berliiniläisille käyttäjillesi tarina sosiaalisessa mediassa ja innosta seuraajia brändiisi, erityisesti omistajayrityksenä, moniksi vuosiksi eteenpäin. Rakenna brändifaneja jo tänään ja käytä uusia tekniikoita, kuten uudelleenkohdentamispikseleitä, saadaksesi heidät takaisin. Erityinen käyttäjäryhmä tarkoittaa, että voit aina toimia markkinoinnin parissa, eikä markkinointiponnisteluista tule juurikaan haaskausta. Facebookin yritysvaltauksen ansiosta sosiaalisen median vastuuhenkilöilläsi on nyt lähes samat mainosmahdollisuudet Instagramissa, ja me sosiaalisen median toimistona voimme löytää kohderyhmät hyvin tarkasti mainoksilla. Instagram on usein vielä ehdoton salavihje suurten yritysten myyntiosastolla tuotteille ja kampanjoille, joita halutaan mainostaa sosiaalisissa verkostoissa.

Nürnberg suunnitteli tavoittavansa Facebookin ja Snapchatin hyväksi todetuilla kohdentamistyökaluilla.

Sosiaalisen median markkinoinnin hallinnan avulla yritykselläsi on aina sosiaalisen median asiantuntijat tulevaa tai ensimmäistä kampanjaasi varten. Facebookin Graph Searchin kaltaiset erittäin tehokkaat vaihtoehdot ovat yrityksesi käytettävissä fanien tarkkaa analysointia ja muuta varten. Jokaisella konseptilla on omat haasteensa, minkä vuoksi neuvomme ja tuemme kaikkia yrityksiä, joilla on innostuneita ja riittävän ennakoivia konsepteja. Sosiaalisessa mediassa käyttäjien vuorovaikutus on tärkeintä. Tarkkaan sovitettu kohderyhmä lisää vuorovaikutusta yrityksesi kannalta huomattavasti.

Tämä saa Nürnbergin tikittämään: Sosiaalisen median markkinointiraportti

Tällä hetkellä Nürnbergissä asuu 509 975 ihmistä. Nürnberg on täydellinen paikka yrityksille mainostaa kaikkia asiaankuuluvia asukkaita verkossa. Vuonna 2010 heitä oli vielä 505 664. Demografinen suuntaus. Nürnbergin asukkaiden määrä on siis kasvanut 1 % eli 4 311 kaupunkilaista viimeisten 5 vuoden aikana. Nürnbergin kokonaispinta-alasta laskettuna sinä ja toimistosi alueellisena yrityksenä voitte tavoittaa suoraan 2736 asukasta / neliökilometri alueellanne. Vain vilkaisu sosiaalisen median johtaja online-tutkimuksissa paljastaa, tilastollisesti Nürnbergin perheyritykset, start-upit ja yritykset investoivat vuosittain 37 miljardia euroa verkkomainontaan, tiesitkö? Tietenkin johtajat itse, noin 6530 ihmistä, haluavat löytää lisää asiakkaita ja liikekumppaneita sosiaalisesta mediasta, ei vain klassisista yrittäjäportaaleista. Milloin mainosinvestointi kannattaa? 107 095 ihmistä on aktiivinen sosiaalisessa mediassa jaettujen kuviensa kautta kello 19.00-20.00 välisenä aikana. Ruuhka-aikana näkee lisäksi 40 tuhatta ihmistä! Sitä vastoin 86 696 ihmistä on edelleen verkossa klo 13.00-16.00. Päivän aikana noin 66 960 nürnbergiläistä internetin käyttäjää on verkossa 6-24 tuntia. Kaikista käyttäjistä tulee silloin myös hyvin aktiivisia, ja he ovat aktiivisesti vuorovaikutuksessa ystäviensä viestien ja ystäviensä median kanssa. Pelkästään Nürnbergissä rekisteröityneet käyttäjät painavat ”Tykkää”-painiketta 343 347 kertaa päivässä. Henkilökohtaisia viestejä lähetetään noin 762 993 kappaletta viikosta riippumatta. 66 929 haluaa keskustella muiden ihmisten kanssa sosiaalisissa verkostoissa. 11 427 käyttää yhteisöjä erityisesti ammatillisiin tarkoituksiin. Sosiaalisen median käyttäjistä 6 530 haluaa löytää uusia asiakkaita.

Nürnbergin käyttöajat

VuorovaikutusFacebookInstagramYoutubeSnapchat
Ihmiset / käyttäjätIhmiset / käyttäjätIhmiset / käyttäjätIhmiset / käyttäjät
Sosiaalinen media
Käyttäjiä päivässä
Nürnbergissä
48.4934.5694.9852.492
Jakso
Kello 5-88.5681.0441.139569
8:00 – 13:0041.1245.0115.4672.733
13-16 h48.5505.9166.4543.227
16-20 h54.9756.6997.3083.654
20-24 h34.2704.1764.5562.278
Prime Time (huippuaika)
19-20 h59.9737.3087.9723.986
Päivittäinen keskiarvo48.4934.5694.9852.492
Huippukasvu
päivittäiseen keskiarvoon
48.4934.5694.9852.492

Siksi Nürnbergiläiset ovat verkossa.

VuorovaikutusFacebookInstagram
Ihmiset / käyttäjätIhmiset / käyttäjät
Vuorovaikutukset / päivä
Nürnbergissä
202.95624.731
Korko
Tykkäykset ja kommentit192.27423.429
Uutiset427.27652.065
Kuvat14.9551.822
Ystävät, tuttavat71.3048.689
Chat, Viihde37.4814.567
Uudet tuttavat tai ystävät27.4253.342
Ammatti, työ ja ura6.399780
Asiakashankinta3.657446

Sivun katselu kuukaudessa

VuorovaikutusFacebookInstagram
Ihmiset / käyttäjätIhmiset / käyttäjät
Kävijöitä / kuukausi
m
3.423.83498.958
Kävijöitä vuodessa
m
41.086.0051.187.495