Sosiaalisen median markkinointiraportti Mannheim

Sosiaaliset verkostot ovat dynaamisten ihmisryhmien, erilaisten alustojen ja teknisten ominaisuuksien verkko, joka tekee viestinnästä ystävien kanssa kaikkialla läsnä olevaa ja multimediaalista. Hyvin viritetyt sosiaalisen median kampanjat mainostavat uusia tuotteitasi paljon tehokkaammin ja pienemmällä hajonnan riskillä tarkan uudelleenkohdentamisen avulla.

Ehdoton fokus, konsepti ja strateginen suunnittelu: sosiaalisen median markkinointi Mannheimin markkinointipäälliköille.

Verkkomainonta on nyt yksi tavallisista tavallisista markkinointivälineistä mediajohtajille hyvin kohdennettua kohdentamista käyttäjäryhmille Kasvata yrityksesi voittoja juuri nyt. Olemme toteuttaneet sosiaalisen median kampanjoita eri asiakkaiden kanssa Berliinissä, Hannoverissa, Frankfurtissa ja myös Stuttgartissa. Sosiaalisen median markkinointitiimimme suunnittelee sosiaalisen median brändiesiintymisesi, monikansalliset markkinointikampanjasi ja korkean tavoittavuuden tapahtumat. Olemme mediatoimisto yrityksille, jotka haluavat menestyä sosiaalisessa mediassa, kuten YouTubessa. Luotamme vahvaan, viraaliseen mediaan!

Työskentelemme asiantuntijoiden ja kokemuksen avulla kaikkien verkkomarkkinointiin liittyvien päätösten tekemiseksi. On tärkeää, että tunnet markkinasi, mahdollisuutesi ja potentiaaliset asiakkaasi mahdollisimman tarkasti, seuraat niitä, määrittelet ne entistäkin eriytetymmin ja parannat niitä jatkuvasti. Siksi validoitu sosiaalisen median markkinointi on yrityksille välttämätön väline, jonka avulla ne voivat toteuttaa älykästä ja kohderyhmäkohtaista verkkomarkkinointia ilman suuria tuhlauksia. Social Media One: Instagram-toimistosi kansallisiin, alueellisiin ja kansainvälisiin mainoskampanjoihin. on tullut tavalliseksi erilaisille digitaalisesti mainostaville yrityksille, sosiaalisen median markkinoinnilla on yhä suurempi osuus. Instagram, Whatsapp tai Youtube, me järjestämme fanisivusi innovatiivisilla multimediakonsepteilla. Voita uusia ostajia yhdessä kanssamme luovien ideoiden ja suunniteltujen markkinointistrategioiden avulla. Meidän avullamme sinulla on ammattilaisia sosiaalisen median kampanjoihin, ja tiimisi voi olla varma, että mainoksesi tavoittaa parhaat ihmiset. Saksalaisten mediankäyttö osoittaa, että yli 60 miljoonaa saksalaista on aktiivisia verkossa, ARD / ZDF Onlinestudie 2015 -julkaisun mukaan. Rakenna brändifaneja itsellesi ja brändillesi juuri nyt pitkällä aikavälillä ja käytä älykkäitä tekniikoita, kuten uudelleenkohdentamispikseliä, mainosta heitä uudelleen. Internet on erittäin nopeine viestintäprosesseineen ja levittämisnopeutensa ansiosta tullut menestyksekkäästi mukaan projektipäälliköiden strategioihin jo useiden vuosien ajan. Olemme tukeneet monia yrityksiä Berliinissä ja koko Saksassa neuvomalla digitaaliseen muutokseen liittyvissä kysymyksissä ja johtaneet lukuisia vakuutusalan kampanjoita. Pelkästään suurimpaan sosiaaliseen verkostoon Facebookiin on rekisteröitynyt oma profiili hieman yli joka kolmannella saksalaisella. Miljoonia potentiaalisia asiakkaita, myös Berliinissä, joita voit mainostaa erittäin tarkasti itsellesi uusia ideoita koskevilla mainoksilla.

Vähemmän hävikkiä optimaalisten mainontatoimenpiteiden ansiosta

Monet yritysten markkinoinnin edustajat eivät vielä näe sosiaalisen verkoston Instagramin potentiaalia erityisesti nuorten kohderyhmien keskuudessa. Kun Facebook on ottanut Instagramin haltuunsa, sosiaalisen median vastuuhenkilöilläsi on nyt samat mahdollisuudet sijoittaa mainoksia kuin Admanagerissa, ja he voivat löytää asiakkaat Berliinissä erittäin tarkasti mainoksilla. Instagramin oman käyttäjäryhmän ansiosta voit aina toimia pienellä mainostoimenpiteiden tuhlauksella. Käyttäjien vuorovaikutus Berliinissä on se, mikä ratkaisee, tarkasti määritelty kohderyhmä nostaa vuorovaikutustekijää, kuten tykkääjiä, kestävästi yrityksesi kannalta. Sosiaalisen median johtajiemme avulla sinulla on sosiaalisen median konsultit suunniteltua tai ensimmäistä mainoskampanjaasi varten Facebookissa, Instagramissa ja YouTubessa. Kuten ymmärrätte, jokainen hanke on yksilöllinen haaste, hoidamme ja neuvomme kaikkia asiakkaitamme innostuneesti ja riittävästi aikaa ja henkilökohtaista sitoutumista. Jos haluat tutustua brändisi faneihin ja laajemmin, tiimisi voi käyttää hienoja työkaluja, kuten Facebookin Graph Search -hakua.

Mannheimin sosiaalisen median markkinointiraportti – Miten mannheimilaiset käyttävät sosiaalista mediaa?

Tällä hetkellä Mannheim Mitte ja sen lähialueilla asuu 305 780 asukasta yhden hengen tai perheen talouksina. Jos otat mukaan koko ympäröivän alueen, saat nopeasti suuren määrän internetin käyttäjiä yrityksellesi! Vielä vuonna 2010 Mannheimissa asui 313 174 ihmistä. Näin tarkasteltuna Mannheim on jatkuvasti muuttuva kaupunki. Mannheimin kokonaisväestö on pienentynyt -7 394 asukkaalla eli -2 % vain viidessä vuodessa, mikä ei todellakaan ole uusi ilmiö. Pelkästään Mannheimin kokonaispinta-alan perusteella laskettuna omassa naapurustossasi on jopa kaupunkimerkkinä noin 2 109 asukasta neliökilometrillä.

Masterplan! Sosiaalisen median hallinta Mannheimin yrittäjille

Yksinkertainen, nopea katsaus tutkimuksiin osoittaa. Tilastojen mukaan mannheimilaiset perheyritykset ja yritykset käyttävät vuosittain 20 miljardia euroa verkkomainontaan, olisitko uskonut? Uudet hankkeet ja työt ovat aina esillä sosiaalisessa mediassa kaikille internetin käyttäjille, ei vain johtajille. 6 852 mannheimilaista avaa sosiaalista mediaa täysin luonnollisesti myös ammatillisista syistä. Ehkä kysyt nyt markkinointipäällikkönä itseltäsi, milloin mainosinvestointi kannattaa? Sosiaalisen median absoluuttinen huippukäyttäjien määrä on 64 214 ihmistä joka päivä klo 16.00-20.00 välillä. 40 149 mannheimilaista on nyt sosiaalisissa verkostoissa ja yhteisöissä verkossa klo 6-24, kannettavilla tietokoneilla tai älypuhelimilla. Muut ajanjaksot taas ovat vain rajoitetusti kannattavia Facebook-mainoksille. Näin ollen parhaaseen aikaan kello 5-8 aamulla Mannheimissa on verkossa tuskin 9173 ihmistä, mikä on kiistatta vähemmän ihmisiä! Puhtaasti tilastollisesti ilmaistuna 217 307 ihmistä arvioi ystäviensä kuvia päivittäin. 16 012 selfietä ovat ystävien lähettämiä. 29 364 haluaa saada uusia ystäviä. Mannheimin Internetin käyttäjistä 6 852 etsii liikekontakteja ja työtilaisuuksia, mutta myös uusia strategioita. Lisää ostajia, myös muista suurkaupungeista, etsii päivittäin 6 852 Mannheimin käyttäjää.

Mannheimin kaupungin toiminta

VuorovaikutusFacebookInstagram
Ihmiset / käyttäjätIhmiset / käyttäjät
Vuorovaikutukset päivän aikana
Mannheimissa
121.69214.829
Korko
Kommentit, Tykkäykset115.28714.048
Uutiset256.19431.218
Kuvat8.9671.093
Ystävät, yhteystiedot42.7545.210
Chat, Viihde22.4732.738
Uudet ystävät, tuttavat16.4442.004
Työ, työpaikka, ura3.837468
Uudet asiakkaat, hankinta2.193267

Sivun näyttökertoja

VuorovaikutusFacebookInstagram
Ihmiset / käyttäjätIhmiset / käyttäjät
Kävijöitä / kuukausi
m
2.047.58759.335
Kävijöitä / vuosi
m
24.571.042712.020

Mannheimin käyttöajat

VuorovaikutusFacebookInstagramYoutubeSnapchat
Ihmiset / käyttäjätIhmiset / käyttäjätIhmiset / käyttäjätIhmiset / käyttäjät
Sosiaalinen media
Käyttäjä / päivä
Mannheimissa
29.0762.7332.9811.491
Jakso
Kello 5-85.137624681341
8:00 – 13:0024.6582.9973.2691.635
13-16 h29.1103.5383.8601.930
16-20 h32.9634.0064.3712.185
20-24 h20.5482.4982.7251.362
Prime Time (huippuaika)
19-20 h35.9604.3824.7802.384
Päivittäinen keskiarvo29.0762.7332.9811.491
Huippukasvu
päivittäiseen keskiarvoon
29.0762.7332.9811.491