Sosiaalisen median markkinointiraportti Duisburg

Sosiaalisen median alustat tarjoavat sinulle valtavat mahdollisuudet nopeaan tavoittavuuden lisäämiseen, mutta myös sosiaalisen median digitaalisen läsnäolosi. on tullut tavalliseksi eri mainosyrityksille, sosiaalisen median markkinointiin kuuluu suuri osuus. Tuotteiden myynninedistämistä varten olemme aina mielellämme paras yhteyshenkilö. Sosiaalisen median hallinnassa luotamme laajasti levinneeseen, viraaliseen mediaan. Yrityksellesi on tärkeää tuntea markkinasi, mahdollisuutesi ja potentiaaliset asiakkaasi, seurata heitä älykkäiden työkalujen avulla, määritellä ne itsellesi ja parantaa niitä koko ajan.

Sosiaalisen median markkinointitoimisto asiantuntijoiden kanssa

Sosiaalisten verkostojen tekniset mahdollisuudet tekevät jokapäiväisestä viestinnästä ystävien, kollegoiden ja perheenjäsenten kanssa niin mutkatonta. Älykkäät kampanjat sosiaalisessa mediassa edistävät tuotteita tai palveluita paljon tehokkaammin ja tarkan kohderyhmäkohdennuksen avulla paljon pienemmällä hävikillä kuin perinteisessä mediassa. moderni brändiläsnäolo Kansainvälisiä konsepteja varten meillä on vahvimmat kampanjapäälliköt projektia varten. Innovatiivisilla, vahvasti Facebookin ja muiden sosiaalisten verkostojen välisiin ideoihin liittyvillä Instagram. Lisää voittojasi nyt, kun me, Social Media One, hoidamme projektinhallintaa. Hyökkäävästä mainonnasta digitaalisissa portaaleissa on tullut jokaisen markkinointiosaston vakioväline. Olemme toteuttaneet kampanjoita yhdessä asiakkaiden kanssa Hampurissa, Düsseldorfissa, Hannoverissa ja Münchenissä. Sosiaalinen media on tehty tehokkaaseen ja kohderyhmäkeskeiseen verkkomarkkinointiin. Hyvin neuvottu. Yritysten markkinoinnissa meillä on asiantuntemusta kaikesta käyttäjien vuorovaikutuksesta sosiaalisissa verkostoissa.

Tietojen avulla ihanteellinen Facebookissa ja Instagramissa.

ARD/ZDF:n verkkotutkimuksen mukaan yli 60 miljoonaa saksalaista käyttää nykyisin aktiivisesti internetiä. Esimerkiksi kolmasosa Saksan kansalaisista on rekisteröitynyt Facebookiin, joka on suurin sosiaalinen verkosto, mikä on suuri määrä potentiaalisia asiakkaita myös Berliinissä, jota sosiaalisen median vastuuhenkilöt voivat edistää erittäin tarkasti. Kuluttajat muuttavat tottumuksiaan, joten median käyttö siirtyy yhä enemmän internetiin. Tavoita fanit tulevaisuutta varten hyvin tehdyillä konsepteilla! Rakenna brändifaneja juuri nyt. Olemme neuvoneet monia keskisuuria yrityksiä Berliinissä sekä suunnitelleet ja toteuttaneet erilaisia kampanjoita esimerkiksi rahoitusalalla. Social Media Onen, Berliinin sosiaalisen median hallinnan ja Facebook-mainoskampanjoiden ammattilaisten, avulla tavoitat varmasti kiinnostuneimmat ihmiset. Koska Facebook on ottanut Instagramin haltuunsa, sinulla on täällä lähes samat mainosmahdollisuudet, ja me sosiaalisen median toimistona voimme kohdistaa mainoksia Instagram-virtaan hyvin tarkasti Berliinin kiinnostuneille osapuolille. Saavuta alhaiset kampanjan leviämishäviöt Facebook Ads Managerin tarkasti säädettävän kohdentamisen avulla. Pienten ja keskisuurten yritysten kohdalla Instagramia ei yleensä vielä juurikaan oteta huomioon, kun kyse on tuotemerkeistä ja tuotteista, joita halutaan mainostaa eri sosiaalisissa verkostoissa vuorovaikutteisen sisällön avulla.

Markkinajohtaja Facebookin Graph Searchin kaltaisilla vaihtoehdoilla sosiaalisen median projektipäällikölläsi on käytettävissään loistavat välineet oman kanavansa tehokkuuden lisäämiseksi, eikä vain tilaajiin tutustumiseksi laajasti. Näin tuotamme sinulle täsmällisiä markkinointikonsepteja. Me Social Media Onessa neuvomme aina kaikkia asiakkaita sitoutuneesti. Social Media Onen avulla yritykselläsi on aina sosiaalisen median konsultoinnin asiantuntijat seuraavaa tai jopa ensimmäistä kampanjaa varten. Omien käyttäjien vuorovaikutus ratkaisee; tarkasti määritelty kohderyhmä lisää vuorovaikutusta, kuten tykkäyksiä, merkittävästi.

Näin Duisburg tikittää: Sosiaalisen median markkinointiraportti

Duisburgissa on tällä hetkellä 491 231 asukasta. Vuonna 2010 kaupungissa oli edelleen 489 599 asukasta, ja se on jatkuvasti muuttuva kaupunki. Pysyvä väestökehitys, Duisburgin kokonaisväkiluku on pysähtynyt 0 prosenttiin eli 1632 asukkaaseen vain 5 vuoden aikana. Ja Duisburgin kokonaispinta-alaan nähden jopa kaupunkimaisena startup-yrityksenä sinulla on suoraan noin 2110 asukasta / km² lähistölläsi. Jokainen 491 231 duisburgilaista voi olla potentiaalinen kohde uudelle tuotemerkillesi.

social-media-instagram-blog-bloggerin-schwester-freundinnen-promotion-blonde

Jotkin Duisburgin yritykset ovat hyvin asemoituneet Facebookissa

Verkkotutkimusten erilaiset tutkimustulokset osoittavat. Puhtaasti tilastollisesti Duisburgin yritykset, tuotemerkit ja perheyritykset investoivat lähes 40 miljardia euroa vuodessa verkkopromootioon, olisitko ajatellut? Juttelun ja kommentoinnin lisäksi 11 007 Duisburgin asukasta käyttää sosiaalisia verkostoja myös ammatillisiin asioihin. Uudet hankkeet ja työt ovat yhä useammin sosiaalisen median kaikkien käyttäjien saatavilla globaalin viestinnän aikakaudella. Kannattaako nyt investoida Facebook-kampanjoiden kaltaisiin toimenpiteisiin? 103 159 ihmistä on aktiivinen sosiaalisessa mediassa jaettujen kuviensa kautta kello 19-20 välisenä aikana. Tämä tarkoittaa, että Facebook-mainoksillasi voidaan tavoittaa pysyvästi 39 tuhatta ihmistä lisää. Jos tarkastelemme pelkästään tätä yhtä työpäivää, keskimäärin 64 499 duisburgilaista on verkossa sosiaalisessa mediassa ja kirjoittaa ystäviensä kanssa. Esimerkiksi kello 13.00-16.00 verkossa on tuskin 83 509 ihmistä.

349 101 ihmistä arvioi tai lähettää kuvia. Duisburgissa Tykkää-painiketta painetaan 330 727 kertaa päivässä. Joka päivä pelkästään Duisburgissa lähetetään 734 950 viestiä ja tiedostoa. Käyttäjät ovat lähettäneet 25 723 selfietä. 122 649 käyttäjää haluaa pitää yhteyttä ystäviinsä. 64 469 haluaa keskustella muiden kanssa. 47 173 haluaa tavata uusia tuttavuuksia täällä.

Päivittäinen käyttö Duisburgissa

VuorovaikutusFacebookInstagramYoutubeSnapchat
Ihmiset / käyttäjätIhmiset / käyttäjätIhmiset / käyttäjätIhmiset / käyttäjät
Sosiaalinen media
Käyttäjiä päivässä
Duisburgissa
46.7104.3994.7992.400
Jakso
Kello 5-88.2531.0051.097548
8:00 – 13:0039.6134.8255.2632.632
13-16 h46.7655.6966.2143.107
16-20 h52.9556.4507.0363.518
20-24 h33.0114.0214.3862.193
Prime Time (huippuaika)
19-20 h57.7697.0397.6793.838
Päivittäinen keskiarvo46.7104.3994.7992.400
Huippukasvu
päivittäiseen keskiarvoon
46.7104.3994.7992.400

Siksi duisburgilaiset ovat aktiivisia sosiaalisessa mediassa.

VuorovaikutusFacebookInstagram
Ihmiset / käyttäjätIhmiset / käyttäjät
Vuorovaikutukset / päivä
Duisburgissa
195.49723.822
Korko
Tykkäykset ja kommentit185.20722.568
Uutiset411.57250.152
Kuvat14.4051.755
Yhteystiedot, ystävät68.6848.369
Chat, Viihde36.1034.399
Uudet tuttavat, ystävät26.4173.219
Ammatti, työ, ura6.164751
Uudet asiakkaat, hankinta3.522429

Clicks alkaen Duisburg

VuorovaikutusFacebookInstagram
Ihmiset / käyttäjätIhmiset / käyttäjät
Kävijöitä kuukaudessa
m
3.296.27995.321
Kävijöitä / vuosi
m
39.555.3501.143.849