Sosiaalisen median markkinointiraportti Augsburg

Meidän kanssamme sinulla on ammattilaisia sosiaalisen median hallintaan ja Facebook-kampanjoihin, voit olla varma, että tavoitat milloin tahansa kiinnostuneimmat käyttäjät mainoksillasi. Pelkästään suurimpaan sosiaaliseen verkostoon Facebookiin on rekisteröitynyt oma profiili hieman alle kolmanneksella saksalaisista. Miljoonia potentiaalisia asiakkaita, joille voit kohdistaa uusien tuotteiden mainoksia. ARD:n ja ZDF:n verkkotutkimuksen mukaan yli 60 miljoonaa saksalaista käyttää aktiivisesti internetiä. Olemme auttaneet monia yrityksiä neuvonnalla ja suunnitelleet ja toteuttaneet monia menestyksekkäitä kanavia vakuutusalalla käyttäen aina uusimpia menetelmiä ja seuraten huolellisesti kaikkia KPI:itä. Rakenna brändifaneja nyt.

Vaikuttajat, kertoimet, sosiaalisen median markkinointi

Sosiaaliset verkostot ovat dynaamisten ihmisryhmien, erilaisten alustojen ja teknisten ominaisuuksien verkko, joka tekee viestinnästä ystävien kanssa kaikkialla läsnä olevaa ja multimediaalista. Tarkan kohdentamisen ansiosta sosiaalisen median hyvin viritetyt kampanjat edistävät tuotteita paljon tehokkaammin ja pienemmällä hävikillä. Se, mitä me sosiaalisen median johtajat korostamme, on se kuuluisa ydin, viraliteetti (suusana)! Lisää myyntiäsi! Digitaalinen markkinointi on nykyään yksi mediajohtajien standardeista Markkinointituotteissa me Social Media Onessa tarjoamme asiantuntijoita kaikkiin sosiaalisiin verkostoihin. Siksi sosiaalisen median markkinointi on yrityksille välttämätön väline tehokkaaseen ja kohdennettuun digitaaliseen markkinointiin. Milloin tahansa! Viruskampanjoita varten meillä on vahvimmat projektipäälliköt. Sosiaalisen median markkinoinnin avulla projektinhallintasi voi luoda korkean tavoittavuuden tapahtumia, nopeaa tavoittavuuden lisäämistä mutta myös monikansallisia sosiaalisen median markkinointikampanjoita. on tullut tavalliseksi useille yrityksille, sosiaalisen median osuus kampanjabudjetista on yhä tärkeämpi.

social-media-manager-affiliate-marketing-meetup-strand

Löydä brändilähettiläitä Augsburgista sosiaalisen median hallinnointimme avulla.

Instagram on usein edelleen sisäpiirin vinkki yritysten ja yritysten myyntiosastolla, jotka edistävät erityisesti sosiaalisen median markkinointia, jotta voidaan jatkuvasti kerätä uusia, erityisesti nuoria liidit. Instagramista tekee niin tehokkaan se, että käyttäjätiedot ovat liian tarkkoja. Vähäinen hävikki, asiantuntijoiden osaaminen. Social Media One tarjoaa aina sosiaalisen median konsultoinnin asiantuntijoita tulevaa tai ensimmäistä mainoskampanjaa varten Facebookissa ja Instagramissa. Kuten huomaat, jokainen kampanja on yksilöllinen, neuvomme ja tuemme virastojamme suurella ilolla ja sitoutumisella. Markkinajohtaja Facebookin Graph Searchin kaltaisten vaihtoehtojen ansiosta markkinointitiimilläsi on Adsmanagerissa käytettävissään loistavat työkalut. Se ei ainoastaan auta sinua analysoimaan faneja laajasti. Omien fanien vuorovaikutus on tärkeintä sosiaalisessa mediassa. Täsmällisesti määritelty kohderyhmä, johon voidaan kohdistaa, edistää vuorovaikutustekijää kestävästi.

Sosiaalisen median markkinointiraportti Augsburg: Kaikki faktat yhdellä silmäyksellä

Tällä hetkellä Augsburgin keskustassa ja sen reuna-alueilla asuu 286 374 ihmistä. Pelkästään Augsburgin kokonaispinta-alaan nähden jopa kaupunkilaisyrityksenä sinulla on lähistölläsi suoraan noin 1 950 asukasta neliökilometriä kohti. Tämä on erittäin suuri määrä kuluttajia. Vuonna 2010 se oli 264 708. Tämä on väestönkehityssuuntaus, joka jatkuu vielä pitkään. Augsburgin väkiluku on kasvanut viimeisten viiden vuoden aikana yli 8 prosenttia eli 21 666 asukkaalla. Suurten verkkotutkimusten erilaiset tutkimustulokset paljastavat, että tilastollisesti Augsburgin yritykset, osakeyhtiöt, start-up-yritykset ja yritykset käyttävät vuosittain 19 miljardia euroa mainontaan Internetissä ja sosiaalisessa mediassa. 6 417 augsburgilaista käyttää sosiaalista mediaa ammatillisista syistä. Miksi ei? Uudet hankkeet ja myös työt ovat yhä useammin läsnä kaikille käyttäjille sosiaalisessa mediassa nopeamman viestinnän aikana. Tilastollinen huippu saavutetaan kello 19.00-20.00 välisenä aikana, jolloin internetin käyttäjiä on 60 139. Tämä tarkoittaa 22 538 uutta Augsburgin naapuria, jotka tavoitat älykkäillä mainoksilla ja kampanjoilla YouTubessa. Sen sijaan kello 20.00 – 24.00 vain 34 365 ihmistä on vielä verkossa yhteisöissä. Pelkästään tänään keskimäärin 37 601 augsburgilaista on jälleen verkossa sosiaalisessa mediassa. Joka päivä 203 516 ihmistä Augsburgissa arvioi ystäviensä kuvia. 14 996 uutta selfietä lomilta tai arjesta on lähetetty. 71 501 käyttäjää Augsburgissa haluaa pitää yhteyttä ystäviinsä. 37 584 käyttäjää haluaa kommunikoida muiden ihmisten kanssa sosiaalisessa mediassa. 27 500 rekisteröitynyttä jäsentä Augsburgissa yrittää tavata tuttavia ja samanhenkisiä ihmisiä. 6 417 käyttää sosiaalisia verkostoja erityisesti uusien työpaikkojen ja uran löytämiseksi. 6 417 etsii uusia asiakkaita joka päivä.

Päivittäinen sosiaalisen median vuorovaikutus Augsburgista

VuorovaikutusFacebookInstagram
Ihmiset / käyttäjätIhmiset / käyttäjät
Vuorovaikutukset / päivä
Augsburgissa
113.96913.888
Korko
Kommentit ja tykkäykset107.97113.157
Uutiset239.93529.237
Kuvat8.3981.023
Ystävät, yhteystiedot40.0414.879
Viihde, Chat21.0472.565
Uudet tuttavat tai ystävät15.4001.877
Työ, työpaikka, ura3.593438
Asiakashankinta2.053250

Vierailut

VuorovaikutusFacebookInstagram
Ihmiset / käyttäjätIhmiset / käyttäjät
Kävijöitä / kuukausi
m
1.920.03255.569
Kävijöitä / vuosi
m
23.040.387666.832

Ajat & Primetime Augsburgille

VuorovaikutusFacebookInstagramYoutubeSnapchat
Ihmiset / käyttäjätIhmiset / käyttäjätIhmiset / käyttäjätIhmiset / käyttäjät
Sosiaalinen media
Käyttäjiä päivässä
Augsburgissa
27.2312.5622.7951.398
Jakso
Kello 5-84.811585639319
8:00 – 13:0023.0932.8103.0661.533
13-16 h27.2633.3183.6191.810
16-20 h30.8713.7574.0982.049
20-24 h19.2442.3422.5551.277
Prime Time (huippuaika)
19-20 h33.6784.1044.4772.235
Päivittäinen keskiarvo27.2312.5622.7951.398
Huippukasvu
päivittäiseen keskiarvoon
27.2312.5622.7951.398